studio nagrań…

To, co dokonało się w technice nagrań ćwiekowych w ciągu ostatnich dziesięciu lat to więcej niż rewolucja. Za niewielkie pieniądze można skompletować studio nagrań o jakości produkcji nie ustępującej najlepszym studiom świata. I do tego wygoda i prostota obsługi. Wszystko to dzięki technice komputerowej.

studio…

 

Studio nagrań dźwiękowych; kliknij,żeby powiększyć... Moim pierwszym komputerem do nagrań audio był Atari Falcon. Wraz z kupionym za horrendalne pieniądze oprogramowaniem – Cubase Audio stanowił przyjazny warsztat pracy. Miał olbrzymie zalety. Nie działał pod Windowsem, wykorzystywał technologie SCSI – zawsze się synchronizował, nie było w czym grzebać, więc oszczędzał czas, prawie się nie wywalał. Niestety Falcon nie wytrzymał zawodów z PeCetem, bo nie umiał wulkanizować opon. Szkoda, mogło być tak pięknie…
Autor muzyki m.in. do Bolka i Lolka, Tadeusz Kocyba ; kliknij,żeby powiększyć... Tadeusz Kocyba, autor muzyki do filmów Porwanie Baltazara Gąbki i Bolek i Lolek.

 

Telewizyjny finalista Idola - Bartek Hom ; kliknij,żeby powiększyć... Bartek Hom, wieloletni lektor i zdolny piosenkarz. Nagrywał u mnie muzykę do filmu Adam Mickiewicz.

Moje „home recording” to kilkadziesiąt urządzeń o niezłych parametrach dźwiękowych, dźwiękoszczelna kabina i wiedza. Mieszanina tych parametrów pozwala wykonywać nagrania na przyzwoitym poziomie. Z pewnymi ograniczeniami: nie nagrywam perkusji na żywo, nie nagrywam zespołów rockowych, nie mam fortepianu Steinway…

studio nagrań – muzyka filmowa…

Kompozytor muzyki filmowej ma trudne zadanie: zadowolić reżysera i własne ambicje.Trudnej sztuki kompromisu uczył mnie cierpliwie reżyser Tadeusz Bystram. Tadeusz – wielki respekt dla Twojej olbrzymiej wrażliwości muzycznej!

film, muzyka, efekty, lektor…

Twórcy filmu Adam Mickiewicz po pokazie w Galerii Płockiej: Tadeusz Bystram - reżyser, Krystian Matysek - operator, Krzysztof Kralka - kompozytor; kliknij,żeby powiększyć... Małe i przyjazne studio nagrań, którym dysponuję gościło wielu artystów, muzyków i lektorów. Doświadczenie z produkcjami reklamowymi procentuje sprawnym poruszaniem się w dowolnej stylistyce muzycznej,niezliczoną liczbą efektów dźwiękowych i wyśrubowaną jakością produkcji.
Twórcy filmu Adam Mickiewicz po pokazie w Galerii Płockiej; kliknij,żeby powiększyć... Reżyser, Tadeusz Bystram, Krzysztof Kralka – kompozytor oraz wykonawcy: Jacek Jędrzejewski, Ewa Wierzbicka, Krzysztof Misiak, Kuba Kralka na pokazie filmu „Adam Mickiewicz” w płockiej Galerii, tuż po premierze telewizyjnej. Pośród wielu muzycznych produkcji filmowych, najmilej wspominam pracę nad filmami: „Ziemia królewskich puszcz”, „Skępska Królewna”,”Adam Mickiewicz” oraz „Quo vadis – od Sienkiewicza do Kawalerowicza” .

studio nagrań -reklamy dźwiękowe…

W okresie ponad dziesięcioletniej działalności, sygnowanej nazwą „Agencja Artmusic”, przypadł mi w udziale zaszczyt produkcji radiowych spotów reklamowych wielu firm, nierzadko nawet konkurujących ze sobą. Wypada mi w tym miejscu podziękować firmom, które zaufały Agencji Artmusic od początku jej działalności oraz tym, które zrobiły to nawet kilkadziesiąt razy.

Agencja Artmusic…

Do grona naszych stałych partnerów z przyjemnością zaliczamy firmę MERKAL, która wypracowała sobie własny styl reklamy radiowej a przy okazji jest z nami najdłużej. Pragniemy pozdrowić Pana Eugeniusza Grabowskiego i wielką rzeszę fanów Jego reklam z czasów, gdy czas (także antenowy) biegł o wiele wolniej niż obecnie. Z wielką sympatią wspominamy współpracę z firmą TSS, miłą i profesjonalną. Chcielibyśmy podziękować za współpracę firmie BUDMAT i przyjemność udźwiękawiania jej filmów reklamowych. Pozdrawiamy szefów spółek Petrochemii – Orlen. Dzięki ich gotowości do współpracy z lokalnymi, małymi firmami część zysków ( zawsze za mała ) pozostaje w Płocku, ożywiając gospodarkę. Dziękujemy stałym partnerom: PSS, ZEP, SEA, Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica, Artmark, płockim taksówkarzom i wielu innym… Nade wszystko chcemy podziękować płockim rozgłośniom: Radiu Puls i Radiu Plus oraz ich Załogom. Dzięki nim bowiem ta działalność ma sens.

studio nagrań – opracowania wydawnictw multimedialnych…

Ten rodzaj działalności rozpocząłem za sprawą znakomitego i niedocenianego na miarę swego talentu webmastera – Roberta Borkowskiego. Robert zlecił mi opracowanie dźwiękowe jego największego dzieła – MIPa (Multimedialny Informator Płocki). Wiedział, że nie miałem wtedy PeCeta. Zaufał i zapłacił. Myslę, że mało jest miast w Polsce, które doczekały się równie profesjonalnego opracowania. Płocczanie, nie nadążacie. Docenicie za kilka lat, jak będzie za późno…

co tam panie w multimediach…

Po opracowaniu MIPa przyszła kolej na inne projekty: opracowałem projekt „Płock w starej fotografii” oraz wiele prezentacji reklamowych firm. To żmudna ale zarazem pasjonująca praca. Otwieranie wielu podobnych okien – czy udźwiękawiać każde kliknięcie , czy tylko kliknięcia w działy? Dobrze jest przewidzieć, w którą stronę pójdzie „czytelnik”. Czasami wymaga to dużego wyczucia… Miałem przyjemność opracować dźwiękowo kilka projektów warszawskiej spółki „Red Branch”. To duże doświadczenie współpracować z ludźmi, którzy robili projekty wielu najbardziej znanym firmom. Profesjonalizm.

studio nagrań – nagrywanie płyt…

Nagrywanie płyt CD to jedna z form działalności mojego studia. Mam tu na myśli nagrywanie płyty – matki a nie powielanie płyt. Niemniej, jeśli ktoś potrzebuje tanio i dobrze powielić płyty – pomogę. Współpracuje z kilkoma firmami tego typu.

mastering i nagrywanie płyt…

Pod pojęciem nagrywanie płyt rozumiem nagranie materiału muzycznego, mastering i utworzenie jednej płyty z nadrukiem na nośniku ale nie z okładką. Ponieważ używam dość kosztownej techniki nadruku na CD, koszt nadruku wynosi ok. 10 zł. i raczej nie maleje z liczbą płyt. W przeciwieństwie do wielu studiów, cena nie jest ustalana za godzinę nagrania ale za gotową robotę. Pozwala to pracować artyście w bardziej komfortowy sposób , bez patrzenia na zegarek. Zdarza się, że przychodzą do studia klienci z prośbą o polepszenie jakości nagrania z płyty lub z kasety. A nawet dogranie instrumentów do cennego dla kogoś nagrania. Zapraszam… Za wyjątkiem nagrań solistów, zespoły, chóry i orkiestry nagrywam w salach koncertowych lub w salach prób. To także komfortowa sytuacja dla artystów – nagranie odbywa się w znanych warunkach (pogłosach, odsłuchach itp.). Uwaga! Nie nagrywam zespołów rockowych!

studio nagrań – nagrania solistów i aranżacje utworów…

Eliza Łochowska, sopran; kliknij,żeby powiększyć... Eliza Łochowska, sopran; kliknij,żeby powiększyć...

aranżacje…

Eliza Łochowska, sopran; kliknij,żeby powiększyć... Zapraszam do skorzystania z usług w zakresie aranżowania utworów. Odbywa się to najczęściej w technologii smf, z użyciem samplerów sprzętowych oraz loopów perkusyjnych. Do tak przygotowanych utworów dogrywane są gitary, instrumenty dęte i inne. Na życzenie, cały podkład może być nagrany na żywo. Zlecenie aranżacji utworu ma wiele zalet. Można dopasować tonację do możliwości wokalisty, ustalić najlepsze tempo, zmienić barwę instrumentu, która nie klei się w nagraniu, wyeliminować jakiś instrument w celu uzyskania przejrzystości aranżu.

doskonalenie nagrania…

Istnieje cała masa zabiegów doskonalących już zrobione nagranie głosu. Jeśli komuś zależy na tym, żeby wypaść lepiej niż w rzeczywistości można: poprawić intonację (fałsze), poprawić dykcję, wybrać tylko najlepiej zaśpiewane fragmenty, zmienić tonację i tempo, poprawić barwę głosu, uszlachetnić nagranie pogłosem i wiele innych…